Jakie łóżko dla dziecka ?

Łóżko tipi z szufladąKażdy rodzic prędzej czy później stanie przed wyborem łóżka dla swojego dziecka. Jakie łóżko dla dziecka wybrać ? Czym się sugerować przy wyborze ? Te pytania będą się pojawiać najczęściej a z czasem dojdą kolejne. 

Dziecko w swoim pokoju spędza bardzo wiele czasu. To właśnie w tym miejscu odpoczywa , uczy się , bawi i przede wszystkim śpi. Dlatego właśnie ta przestrzeń wpływa na nasze dziecko w różnych aspektach.

Niewątpliwie pomieszczenie naszego dziecka powinno pozytywnie wpływać na jego samopoczucie i dalszy rozwój. To sen jest w głównej mierze odpowiedzialny za prawidłowy rozwój dziecka. Jeśli będzie się czuło komfortowo to korzystnie będzie to na niego wpływać każdego dnia.

Musimy się postarać o to aby pokój z łóżkiem naszego malucha był wyjątkowo przytulny i dziecko chciało w nim spędzać czas.

Przygotowując pokój dla naszego dziecka zaczynamy oczywiście o dobrania spokojnych kolorów ścian oraz dopasowanych do nich zasłon czy firanek. Dopiero wtedy możemy stanąć przed wyborem łóżka dla naszego malucha. Czym się kierować przy zakupie ?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę kwestię bezpieczeństwa naszego dziecka. To bezsprzecznie najważniejsza kwestia.Musimy być spokojni o zdrowie naszego dziecka i zapewnić mu maksymalne warunki do bezpiecznego snu. Łóżka które zapewnią bezpieczeństwo naszym maluchom to :

  • Łóżka z barierką ochronną
  • Łóżka drewniane
  • Łóżka niskie bez nóżek
  • Łóżka z atestowanymi lakierami oraz farbami
  • Łóżka z zaokrąglonymi krawędziami
Te podstawowe elementy bezpieczeństwa z pewnością zagwarantują nam spokojny sen naszym dzieciom. Warto więc w pierwszej kolejności brać pod uwagę łóżka wymienione powyżej  a później dopiero sugerować się dodatkowymi cechami.
 
Niewątpliwie ważnym elementem decydującym przy wyborze łóżka jest również jego funkcjonalność . Chodzi o to aby łóżko oprócz samej funkcji spania mogło służyć jeszcze do innych celów. Oczywiście przydatna będzie również funkcja szuflady która da nam możliwość przetrzymywania w łóżeczku kołderki czy zabawek naszego dziecka. Wliczając dodatkowe cele do łóżka nie można pominąć samej zabawy która daje mnóstwo szczęścia naszym dzieciom. Wybierając atrakcyjny model łóżka z dużą powierzchnią do zabawy gwarantujemy naszym maluchom dodatkowe pole do zabawy.

Łóżko domek z materacem

Równie istotnym elementem decydującym przy wyborze łóżka jest sam jego wygląd. Większość dzieci chce mieć wyjątkowe łóżka i nie ma się co dziwić. Jako rodzice również chcemy dać jak najwięcej szczęścia naszym najmłodszym. Obecnie najczęściej wybieranymi modelami łóżek dziecięcych są łóżka domki . Szczególnie łóżko domek z materacem jest już kompletnym rozwiązaniem dla naszych maluchów. Ich atrakcyjny design z pewnością zachęca do kupna. Funkcjonalność i bezpieczeństwo tego rodzajów łóżek też jest na wysokim poziomie. Dodatkowym plusem łóżek w kształcie domku jest możliwość ich aranżacji. Pasują praktycznie do każdego pokoju dziecięcego , wystarczy tylko wybrać odpowiedni kolor.

Łóżko domek białe

Oczywiście każdy wybór łóżka może się również opierać o inne potrzeby i wymagania. Zakładając , że potrzebujemy dopasować łóżko do odpowiedniej aranżacji możemy się też sugerować konkretnym kolorem . Łóżko domek białe z pewnością  będzie można dopasować do każdej aranżacji. Kolor biały jest kolorem neutralnym i pasuje praktycznie w każdym wnętrzu. Dodatkowym plusem tego koloru jest to, że możemy go dopasować zarówno do chłopca jak i dziewczynki

Shopping cart

0
image/svg+xml

Brak produktów w koszyku